Komunikat dotyczy dystansu UK130 i UK Sztafety

W ostatnim czasie pojawiło się dużo pozytywnych dla nas wszystkich sygnałów odnośnie możliwości przeprowadzenia UltraKotliny. Zostało zniesionych dużo obostrzeń, zostały dopuszczone do organizacji zgromadzenia do 150 osób.
Inne duże imprezy sportowe jak np. Super Maraton Gór Stołowych dostały zgodę lokalnych władz oraz Parku Narodowego do organizacji zawodów już w czerwcu.
Ale chyba najważniejsze – otrzymaliśmy bezpośrednio jako Fundacja rekomendacje z Ministerstwa Sportu, która zezwala na organizacje imprez naszego typu.

Natomiast w ostatnich dniach dostaliśmy pismo z Karkonoskiego Parku Narodowego , w którym jesteśmy informowani o zmianie decyzji odnośnie możliwości organizacji imprez na terenie parku. Zostały anulowane wszystkie wcześniejsze pozwolenia na organizacje imprez w 2020 roku, powołując się na ryzyko związane z koronawirusem.

W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z KPN, oraz przygotowaliśmy odwołanie od tej decyzji. Mamy nadzieje że nasze argumenty pozwolą ją jeszcze zmienić, aby można było nasze imprezy poprowadzić przez teren KPNu.

❗️Czekając na odpowiedź na nasze odwołanie (najpóźniej do końca lipca), podjęliśmy decyzje o nie poddawaniu się. Mamy przygotowany plan alternatywny, który pozwoli na przeprowadzenie UltraKotliny130 oraz Sztafet w zaplanowanych terminach.

Pozostałe dystanse UltraKotliny sytuacja związana z KPN – nie dotyczy.

I jeżeli nie pojawią się inne niezależne od nas obostrzenia rządowe uniemożliwiające przeprowadzenia naszych imprez, to dalej widzimy się w październiku 2020!

Categories: UltraKotlina

Skip to content